Forum Islam W Praktyce Strona Główna Islam W Praktyce
Prywatne Forum Muzułmańskie.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zikr
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islam W Praktyce Strona Główna -> Filmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dulcynea
Zawodowiec
ZawodowiecDołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 251
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 2/3
Skąd: Radom-Ipswich Uk
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 13:25, 03 Sie 2010    Temat postu:

No i wlasnie jak uzylam opcjii cytuj to mi wyszedl ten post bez ladu i skladu zadnego.Przepraszam ze nieczytelnosc.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sejfudin Halarewicz
Moderator
ModeratorDołączył: 26 Lut 2006
Posty: 898
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 37 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: STOLYCA :( / Hamilton
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 14:21, 03 Sie 2010    Temat postu:

Dżazaak Allah kheir.

Cała awantura obecnie się toczy o to że żąda się od Salafich (powszechnie znanych jako wahabitów) żeby prezentowali swoje materiały jako Salafi. Czyli przestrzegali Regulaminu tego forum który istniał zanim na forum pojawił się choćby jeden Salafi a konkretnie punktu:

Administracja napisał:
Regulamin Ogólny Forum:

1) Cele, założenia i polityka forum:

B) Polityka forum:

§ 1. Przy predstawianiu określonych założen czy nauk Islamu należy podać jaką gałąź i/lub szkołę Islamu dane stanowisko reprezenutje. W przypadku gdy autor/autorka postu nie wie jaką gałąź i/lub szkołę Islamu dane stanowisko reprezentuje należy informacje o tym umieścić w poscie. Zasada ta nie dotyczy zadawanych pytań.Wrzask i robienie z siebie "ofiar" o to że się wymaga od Salafich żeby łaskawie informowali ludzi że podawany punkt widzenie jest punktem Salafickim (czyli NIE Sunnickim ani tymbardziej ogólno Muzułmańskim). Chcą przedstawić swój punkt widzenia, mają do tego swój dział. W 80% forum zostało zaspamowane materiałami Salafickimi (oczywiście NIGDZIE nie widnieje informacja że są to materiały Salafickie a NIE Sunnickie).
Gdziekolwiek Sunnita umieszcza na forum jakikolwiek materiał Sunnicki z miejsca pod tym podczepia się materiały Salafickie, już nikt nie chce zabierać głosu bo z miejsca jest zakrzykiwany (ot tak strasznie są tu Salafi cenzurowani). Pominę regularne próby prowokowania awantur z każdym kto myśli inaczej...

Oczywiście Athe nawet nie była łaskawa przeczytać linku który podałem tylko robi z siebie "ofiarę" i wykrzykuje hasełko bidah... po czym zrównuje opinię jednego z czterech imamów fikhu (sic!), członka Salafu! Z promowaniem pedofili (akurat nikt po za wami z Proroka (sałs) pedofila zrobić na siłę nie chce ale to osobny temat). A teraz co Athe była łaskawa porównać do promowania pedofilii?

Zignowowany przez Athe cytat:

"Zostało nam przekazane przez Mohammeda ibn Musę ibn Al-Fadla, któremu przekazał to Abdul Abbas Al-Asam który powiedział Rabi ibn Sulejman przekazał nam od Imama Asz-Szafiego który powiedział:

"Innowację w religii (min Al-Umur) są dwóch rodzai:
1) Cokolwiek jest innowacją i jest sprzeczne z Księgą, lub z Sunną, lub z przekazem, lub z Idżmą (zgodnością uczonych) - wtedy taka innowacja stanowi zblądzenie.
2) Cokolwiek jest innowacją i (spośród rzeczy dobrych (min Al-Khajr)) i nie jest w sprzeczności z żadną z nich - to taka nowość nie powinna być potępiana. I Umar (rAa) rzekł odnośnie modliwy nocnej w trakcie miesiąca Ramadan: "Ni matu bidat at hadhihi." (Cożeż to jest za dobra innowacja.) oznaczając że została wymyślona choć wcześniej nie istniała i (pomimo to) nie było w niej nic co było w sprzeczności z niczym z powyższych."


Oryginał po Arabsku: [link widoczny dla zalogowanych]

Oto jak imam Asz-Szafi (rAa) promuje "pedofilię".


Odnośnie zbiorowego dhikru:
[link widoczny dla zalogowanych] (cytaty w Arabskich oryginałach)


Powiedziałem blisko rok temu żeby skończyć z udowadnianiem tego czyj madhab ma rację, z atakowaniem innych za przynależność do innego madhabu... cóż po roku cierpliwość dobiega końca. Jeżeli ktoś wkleja film o zbiorowym dhikr a tu z miejsca pojawia się bezmyślne przeklejanie "bidah, bidah, bidah... haram, haram, haram"... nie jesteśmy forum Salafickim ale Muzułmańskim to po pierwsze... po drugie... oparcie na 40 hadisah... to pobożne marzeni... oparcine na tłumaczeniu tłumaczeń hadisów... i wszystko staje się... jaśniejsze.

Już w przypadku tłumaczeń hadisu o podziale na grupy (NIE sekty) i hadisu Ahl Ul Dżennah było udowodnione w konfrontacji z tekstem oryginalnym... że to co podaje jako tłumaczenie planeta a co jest w oryginale to dwa różne teksty. Poprawione wersje są na forum od dawna... na planecie nikt nie był łaskaw poprawić i co tu jeszcze mówić.

Na forum jest miejsce dla wszystkich, proszę się uczciwie przedstawiać swoim własnym imieniem (o czym regulamin informował Salafich gdy tu przybyli) i nie wolno atakować każdego kto Islam postrzega inaczej. Obecnie "prześladowani" Salafi tak zakrzyczeli Sunnitów że więcej aktywnych Sunnitów znajduje się obecnie na forum Szyickim (sic!). Jak powiedziałem: enough is enough... jeżeli przestrzeganie zasad które tu obowiązywały w momencie przybycia na forum przekraczało możliwości przybywających to może należy poszukać sobie innego miejsca.

Ja tobie Athe nie będę konta kasował, możesz poprosić o to brata Ahmeda. I z góry pozwolę sobie zadać ironiczne pytanie, czy odchodzisz z forum czy tak jak Abu Anas ogłaszasz hucznie odejście po czym przystąpisz do działania po innym nickiem i zmiennym adresem IP? Przepraszam za złośliwość biorąc pod uwagę ile my jej zaznaliśmy chyba można wybaczyć Wink

Co do ilości osób, zacytuję coś co nam mówili na studiach:
Panie i Panowie, nie lać wody! Czasy kiedy płacili za ilość minęły bezpowrotnie! Bez jakość wasze prace są na nic.

Ma as salaamah ła rahmatullahi ła barakatuhu bracia i siostry.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Majeed
Administrator
AdministratorDołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 1964
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 37 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: UK
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 19:31, 04 Sie 2010    Temat postu:

za Proroka (Sallallahu alejhi wa sallam) robiono 11 rakatów tarawih, za Umara (Radiallahu Anhu) w wyniku IDŻMY zaczęto robić 20, żeby było łatwiej.

Prorok (Sallallahu Alajhi wa Sallam) powiedział, że jego Umma nigdy nie dojdzie do idżmy, która by była haram.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Hania
Wygadany
WygadanyDołączył: 26 Lut 2010
Posty: 71
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 2/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 21:13, 04 Sie 2010    Temat postu:

Dlaczego jezeli ktos powaznie traktuje ponizsze fragmenty to od razu nazywany jest salafita?

5:3
[...] Dzisiaj udoskonaliłem dla was waszą religię i obdarzyłem was w pełni Moją dobrocią; wybrałem dla was islam jako religię.[...]

3:31
Powiedz: "Jeśli kochacie Boga, to postępujcie za mną! Wtedy i Bóg będzie was miłował i przebaczy wam wasze grzechy. Bóg jest przebaczający, litościwy!"

7:3
Idźcie za tym, co wam zostało zesłane od waszego Pana, i nie postępujcie za opiekunami poza Nim! Jakże mało wy sobie przypominacie!

6:153
To jest Moja droga prosta! Postępujcie więc po niej i nie chodźcie po innych drogach, aby one nie oddzieliły was od Jego drogi Oto co nakazał wam Bóg! Być może, będziecie bogobojni!"

Sahih Muslim, Book 004, Number 1885:
Jabir b. Abdullah said: When Allah's Messenger (may peace he upon him) delivered the sermon, his eyes became red, his voice rose. and his anger increased so that he was like one giving a warning against the enemy and saying:" The enemy has made a morning attack on you and in the evening too." He would also say:" The last Hour and I have been sent like these two." and he would join his forefinger and middle finger; and would further say:" The best of the speech is embodied in the Book of Allah, and the beet of the guidance is the guidance given by Muhammad. And the most evil affairs are their innovations; and every innovation is error." He would further say:, I am more dear to a Muslim even than his self; and he who left behind property that is for his family. and he who dies under debt or leaves children (in helplessness). the responsibility (of paying his debt and bringing up his children) lies on me."

Sahih Muslim, Book 007, Number 3159:
'Asim reported: I asked Anas b. Malik whether Allah's Messenger (may peace be upon him) had declared Medina as sacred. He said: Yes. (the area) between so and so. He who made any innovation in it, and further said to me: It is something serious to make any innovation in it (and he who does it) there is upon him the curse of Allah, and that of the angels and of all the people, Allah will not accept from him on the Day of Resurrection either obligatory acts or the surpererogatory acts. Ibn Anas said: Or he accommodates an innovator.

Sunan Abu Dawud, Book 39, Number 4515:
Narrated Ali ibn AbuTalib:
Qays ibn Abbad and Ashtar went to Ali and said to him: Did the Apostle of Allah (peace_be_upon_him) give you any instruction about anything for which he did not give any instruction to the people in general?
He said: No, except what is contained in this document of mine. Musaddad said: He then took out a document. Ahmad said: A document from the sheath of his sword.
It contained: The lives of all Muslims are equal; they are one hand against others; the lowliest of them can guarantee their protection. Beware, a Muslim must not be killed for an infidel, nor must one who has been given a covenant be killed while his covenant holds. If anyone introduces an innovation, he will be responsible for it. If anyone introduces an innovation or gives shelter to a man who introduces an innovation (in religion), he is cursed by Allah, by His angels, and by all the people.


Sunan Abu Dawud, Book 40, Number 4590:
Narrated Irbad ibn Sariyah:
AbdurRahman ibn Amr as-Sulami and Hujr ibn Hujr said: We came to Irbad ibn Sariyah who was among those about whom the following verse was revealed: "Nor (is there blame) on those who come to thee to be provided with mounts, and when thou saidst: "I can find no mounts for you."
We greeted him and said: We have come to see you to give healing and obtain benefit from you.
Al-Irbad said: One day the Apostle of Allah (peace_be_upon_him) led us in prayer, then faced us and gave us a lengthy exhortation at which the eyes shed tears and the hearts were afraid.
A man said: Apostle of Allah! It seems as if it were a farewell exhortation, so what injunction do you give us?
He then said: I enjoin you to fear Allah, and to hear and obey even if it be an Abyssinian slave, for those of you who live after me will see great disagreement. You must then follow my sunnah and that of the rightly-guided caliphs. Hold to it and stick fast to it. Avoid novelties, for every novelty is an innovation, and every innovation is an error.

------------
Jezeli te fragmenty sa dla Was sekciarskie, to chyba przyszedl moj czas na opuszczenie tego forum.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Majeed
Administrator
AdministratorDołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 1964
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 37 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: UK
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 0:56, 05 Sie 2010    Temat postu:

Sugerujesz, że Ahlus Sunna ła Dżama'a oraz Szi'a Ali nie traktują tych fragmentów poważnie????

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Al-Islam
Moderator
ModeratorDołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 217
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 29 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 10:10, 05 Sie 2010    Temat postu:

Zwykła bezczelność i arogancja. Osoby, które wiedzą lepiej niż większość uczonych na przestrzeni historii - a wręcz oskarżają ich o kompletne niezrozumienie podstawowych źródeł Islamu a nawet o nietraktowanie Koranu poważnie - bo znają trochę angielskiego i mają dostęp do internetu.

Jednak abstrahując już od nawet od faktów - które sprowadzają się do tego że jako laicy możecie sobie pozwolić na wyrobienie sobie płytkiej opinii na podstawie wybiórczej internetowej selekcji tłumaczeń z drugiej ręki podczas gdy uczeni muszą uporać się z całokształtem źródeł, w którym "innowacji" nie brakuje i muszą dokonać rozwiązania pozornych konfliktów - i tak np. jeśli widzą jak byk, że np. sahaba wprowadzali nowe rozwiązania to w nieunikniony sposób muszą dojść do wniosku, że użyty przez Proroka (s) termin bidah nie może oznaczać KAŻDEJ nowości bez wyjątku. Ale zostawmy to - książki klasycznych uczonych sunnickich na ten temat są dostępne, proszę iść i poczytać zanim zaczniecie krzyczeć z wielkim oburzeniem bo na podstawie kilku hadisów sprawa wydaje się wam prosta jak drut. Abstrahując od tego kto ma rację - załóżmy nawet przez chwilę, że to wy macie rację - to jedyne o co się was na tym forum prosi od jakiegoś czasu to o zaznaczanie, że podajecie mniejszościową opinię prezentowaną głównie przez uczonych salafickich i salafizujących - consensus sunnicki jest i zawsze był w tej kwestii inny i nawet zakładając przez chwilę, że mielibyście rację to choćbyście spuchli i choćbym nie wiem jak dramatycznie darli tu na sobie koszule w proteście - rzeczywistości historycznej nie zmienicie. Sunnicki consensus jest i zawsze był w tej kwestii inny i wasze wnioski są od niego odmienne i prosi się was tylko i wyłącznie o zaznaczanie tego faktu, zgodnie z regulaminem tego forum, który wymaga tego bardzo jasno.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sejfudin Halarewicz
Moderator
ModeratorDołączył: 26 Lut 2006
Posty: 898
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 37 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: STOLYCA :( / Hamilton
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 19:40, 11 Sie 2010    Temat postu:

Haniu, twoje wnioski które tu podałaś w Islamie się nazywa wydaniem fatły... nie obraź się ale mudżtahidem nie jesteś... Koran i hadisy znasz tylko z tłumaczeń to za mało by snuć swoje wnioski. Zabawne jak kiedy ja podaję opinie uczonych Sunnickich oskarża się mnie o snucie własnych wniosków... a robią to ludzie którzy snują nagminnie własne wnioski na podstawie dwóch stron internetowych które są tłumaczeniami tłumaczeń (średniej jakości w dodatku). Sami to sobie nazwijcie...

Osoby nie znające Arabskiego wydają własne "fatły" i czują się aż nader kompetentne by snuć analizy hadisów i ajatów nie znając Arabskiego i by oceniać domniemane "błędy" sahabih i imamów fikhu. Pojęcie Badat Ul-Hasanah (dobrej Bidy) było używane zarówno przez Prawowicie Prowadzonego Khalifa Islamu Sejjidiny Umara ibn Al-Khattaba (rAa) jak i imamów fikhu (w tym imama Szafiego (rAa)). Ale osoby obecne na tym forum i nie znające hadisów w oryginale czują się aż nader kompetentne do oceniania członków Salafu (sic!). Arbitralnie ich opinie sprowadza się do promowania pedofiii!!! Kim WY jesteście żeby towarzyszy Proroka (sałs) i imamów fikhu oceniać, KIM??? Większa wiedza od członków Salafu??? Co jeszcze??? Może zaczniecie Proroka (sałs) poprawiać (ręczę że nie na tym forum)?

Cóż Athe, jak ujęła Polka lepiej żeby na tym forum pisała jedna osoba która jakąś wiedzę ma niż sto które nie wiedzą nic albo i jeszcze mniej.

Zachowujecie się tak jakbyście te ajaty i hadisy znali lepiej niż najlepsi spośród Muzułmanów! Którzy mówili jasno że jest coś takiego jak DOBRA innowacja. To że w tłumaczeniu tłumaczenia salafi sobie napisali że każda innowacja to odstępstwo nie zmieni faktu że już sahabi wiedzieli że jest coś takiego jak dobra innowacja. Przykład? Madrasy pierwsza madrasa powstała 200 lat po śmierci Proroka (sałs) i była owocem zwyczaju (również zapoczątkowanego PO śmierci Proroka (sałs)) znanego jako "madżlis" (zebranie) w meczecie by słuchać wykładów uczonych. Innowacja, bidah... Bidah Hasanah - Dobra Bidah!

Łallahi!!! Nawet gdybyście umiały czytać hadisy w oryginale to ciągle "troszkę" za mało by polemizować z opiniami członków Salafu!!! Arabowie posługujący się tym językiem od dziecka, często władający również jego klasyczną formą na taką bezczelność sobie nie pozwolą... opcje są dwie:
1) albo dysponujecie "tajemną wiedzą" której nie posiadali nawet sami sahabi dzięki temu może widzieć ich "błędy"
2) albo zabieracie głos na tematy na które wasza wiedza jest nader skromna żeby nie powiedzieć: żadna
Może i jestem "tendencyjny" ale uważam że jest to opcja: 2) Prawdopodobieństwo że znając Polski i czasami Angielski i/lub Francuski i będąc Muzułmanami 2-6 lat wiecie WIECEJ niż wszyscy uczeni co przez wieki oświecali świat Islamu, którzy zanając Arabski od urodzenia i ucząc się Islamu po kilkadziesiąt lat nim wydali choćby jedną fatłę lub opinię (bo nie wszyscy byli mudżtahirami) są równe ZERU... i co jak co to można stwierdzić ze 100% pewnością. Swoją wiedzą już się popisaliście w przypadku Jazida bin Muałji (oby się smażył wiecznie w piekle inszaAllah), teraz "poprawiacie" imama Szafiego i Sejjidinę Umara ibn Al-Khattaba (rAa). I WY macie ludzi o Islamie uczyć? Wstydu za złamany grosz!

Abu Anas (dla nie wtajemniczonych muslim to Abu Anas który właśnie odszedł z forum... szczerość nade wszystko)... znowu minął się z prawdą. Dodatkowo napisał tak jakby pierwszy Prawowicie Prowadzony Khalif Islamu Sejjidina Abu Bakr As-Siddik (rAa) zarzucił coś co było zwyczajem Proroka (sałs) a drugi Prawowicie Prowadzony Khalif Islamu Sejjidina Umra ibn Al-Khattab (rAa) tenże zwyczaj przywrócił. Jest to oczywiście nieprawda, w rzeczywistości tarałih w tej formie jaką znamy obenie (czyli w dżamaacie) jest znany dopiero od czasów drugiego Prawowicie Prowadzonego Khalifa Isalamu Sejjidiny Umara ibn Al-Khattaba (rAa). Wcześniej tarałih był znany jako modlitwa sunnah odmawiana indywidualnie[/i] również w czasach Proroka (sałs). Wiemy to z następującego hadisu:

Abu Hurejra (rAa) przekazał: "Ktokolwiek modli się w miesiącu Ramadan ze szczerej Wiary i w oczekiwaniu nagrody od Allaha (SŁT), wówczas wszystkie jego poprzednie grzechy będą mu darowane."
ibn Szihab powiedział: "Prorok (sałs) zmarł i ludzie przestrzegali tego (modlitwy tarałih odmawianej indywidualnie a nie w dżamaacie), i tak też pozostało podczas Kalifatu Abu Bakra (rAa) i wczesnych dniach Kalifatu Umara (rAa)"
Abdur Rahman bin Abdul Kuari powiedział: "Pewnej nocy w czasie Ramadanu poszedłem w towarzystwie Umara ibn Al-Khattaba (rAa) do meczetu i spotkaliśmy ludzi modlących się w różnych grupach. Jeden mężczyzna sam inny z niewielką grupą stojącą za nim. Więc Umar (rAa) powiedział: "Uważam że lepiej będzie zebrać tych ludzi pod jednym Kuarim (recytatotrem) (żeby mogli się modlić w dżamaacie.)" Więc zdecydował się zebrać ich za Ubaidem ibn Kabem (rAa). W inną noc ponownie poszedłem w jego towarzystwie (do meczetu) i ludzie modlili się za recytatorem. Widząc to, Umar skomentował: "Cóżeż to jest za doskonała Bidah (innowacja w religii)! "
[u]Sahih Bukhari, Księga Tarałih


Dla drugiego Prawowicie Prowadzonego Khalifa Islamu Sejjidiny Umara ibn Al-Khattaba (rAa) nie stanowiło jakiejkolwiek wątpliwości że wprowadzona praktyka to bidah (w Arabskim oryginale jest użyte słowo "bidah")... ale widocznie mamu to osoby o większej wiedzy niż Umar (rAa)... zapewne "nie wiedział" że jedynie przywraca praktykę Proroka (sałs). Przepraszam za cynizm ale poprawianie sahabih a tym bardziej khalifów tym bardziej khalifów Ar-Raszidun nie może mieć miejsca na Muzułmańskim forum. A skąd historia że to niby praktyka Proroka (sałs)?

W kolekcjah Sahih Bukhari i Sahih Muslim jest hadis przekazany przez Matkę Wiernych Aiszę bint Abu Bakr As-Siddik (rAa) gdzie jest opisane to następująco:
Jednej nocy Prorok (sałs) odmawiał tarałih w meczecie i ludzie modlili się za nim. Kiedy modlił się następnej nocy modlących się za nim było więcej. Sahabi zebrali się trzeciej i czwartej nocy ale Prorok (sałs) nie pojawił się. Rano powiedział im: "Widziałem was ubiegłej nocy i nic mi nie stało no przeszkodzie bym do was dołączył po za moim strachem że zostanie czyniony z tego fard (obowiązek) w czasie Ramadanu."

Oto cała tradycja którą rzekomo odnowił Umar (rAa) uważając ją za innowację. Wbrew temu co wykrzykują ludzie upraszczający sobie Islam DOBRYCH innowacji w religii mamy całkiem sporo, np. sadżdy (dywaniki) czy zegarki z azaanem. Począwszy od sahabih, wszyscy klasyczni uczeni Ahl Ul-Sunnah Ła Al-Dżamaah rozróżniali dobrą innowację od złej innowacji... a mieli wiedzę i rozumienie, Koranu i Sunny na poziomie którego NIKT z tutaj obecnych NIGDY nie osiągnie. Skoro "uczony" bank (pseudo)fatł twierdzi że członkowie Salafu się mylili i nie rozumieli Koranu i Sunny to w tym momencie radziłbym zrewidować swój stosunek do banku (pseudo)fatł bo kwestionując opinie ludzi którzy przekazali Islam następnym pokoleniom... będziecie musieli robić to po za tym forum.

Dobra bidah była, jest i będzie ZAWSZE dopuszczalna we wszystkich czterech madhabah Alh Ul-Sunnah Ła Al-Dżamaah i Bidah Hasanah (Dobra Bidah) jest dwóch rodzajów:
Mabah - dopuszczalne
Mustahab - zalecane
A samozwańczy mudżtahidzi tego nie zmienią i nie będą tutaj ludziom wciskać własnych rozmyślań.


Abu Anas napisał:
muslim napisał:
[color=red]Post usunięty.


mozna wiedziec dlaczego?


Abu Anasie uprzedzałem kilkakrotnie że materiały Salafickie po za działem As-Salaf będę usuwał jeżeli nie będzie widniała wyraźna informacja że jest to materiał Salaficki. Jest to w regulaminie forum od początku a wy to konsekwentnie ignorujecie. Jeżeli uważasz że zmienisz nicka i IP i możesz "strugać wariata" że tego "nie wiesz" to się mylisz. Analogicznie jak skasowałeś wyjaśnienie brata Salmana dlaczego Tefsir ibn Kathir nie jest w dziale Ahl Ul-Sunnah Ła Al-Dżamaah, po czym udając "nieświadomego" pytasz dlaczego tam się nie mieści. Twoje metody mówią same za siebie panie Wahabito.
Uprzedzałem ciebie kiedyś że wiem o tobie dużo więcej niż myślisz Abu Anasie, uprzedzam nie poddawaj mojej wiedzy (zarówno osnośnie Islamu jak i siebie samego) testom bo zdziwienie będzie bardzo bolesne.


I jak wspominałem wcześniej (i co mieści się w regulaminie od początku) forum ma ludzi o Islamie informować a nie (chwytając się wszelkich chwytów) "udowadniać" jedną jedynie słuszną drogę w Islamie. Powiedziałem skończyło się bezmyślne wklejanie z banku PSEUDO fatł pod czymkolwiek co się na tym forum pojawi. Macie forum salafickie od udowadniania "słuszności" łahabizmu TUTAJ jest Muzułmańskie, gdy tu przyszliście jego zasady były już określone jasno nie pasują to trafiliście na niewłaściwe forum. Zakrzykiwanie Sunnitów za każdym razem gdy coś Sunnickiego się umieści na forum się SKONCZYŁO i zapewniam że BEZPOWROTNIE.

Linki do nauki czterech Madhabów Sunnizmu po Angielsku (w razie potrzeby udostępnię i w innych językach) w moim podpisie, nawet Arabskiego się nauczycie Wink Mniej pisania więcej czytania drogie dzieci a może i szacunku do Salafu się nauczycie.


Ma as salaamah ła rahmatullahi ła barakatuhu!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
halimi
Bywalec
BywalecDołączył: 16 Lip 2010
Posty: 29
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 21:30, 11 Sie 2010    Temat postu:

Bracie a mialbys cos po polsku? co prawda z angielskim nie mam wiekszych problemow ale moze i inne osoby z forum chetnie by poczytaly w ojczystym jezyku.

Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Amir
Gość


PostWysłany: Czw 10:21, 12 Sie 2010    Temat postu:

bardzo proszę abyś przestał siać fitne i kolejne kłótnie.
Powrót do góry
Sejfudin Halarewicz
Moderator
ModeratorDołączył: 26 Lut 2006
Posty: 898
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 37 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: STOLYCA :( / Hamilton
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 15:47, 12 Sie 2010    Temat postu:

halimi napisał:
Bracie a mialbys cos po polsku? co prawda z angielskim nie mam wiekszych problemow ale moze i inne osoby z forum chetnie by poczytaly w ojczystym jezyku.


Póki co nie, ale inszaAllah za kilka miesięcy będzie dużo przetłumaczonego materiału Sunnickiego. Sam nie mogę pisać dłużej niż 30 minut dziennie więc trochę to zajmie, moge dać linki w innym języku. Chyba że ktoś na forum przetłumaczy.

Amir napisał:
bardzo proszę abyś przestał siać fitne i kolejne kłótnie.


Problem rozwiązany, uprzedzałem słówko w obronie Jazida ibn Muałji (oby się smażył wiecznie w piekle inszaAllah) = BAN + KASACJA POSTOW. W żadne dyskusje na ten temat ja Muzułmanin nie będę się NIGDY bawił. Jest idżma w tej kwestii i żadnych dyskusji NIE BEDZIE.

Ma as salaamah ła rahmatullahi ła barakatuhu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islam W Praktyce Strona Główna -> Filmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 3 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin