Forum Islam W Praktyce Strona Główna Islam W Praktyce
Prywatne Forum Muzułmańskie.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islam W Praktyce Strona Główna -> Prorok nasz Mohammed SallAlllahu alejhi ła as-salaam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rania
Zawodowiec
ZawodowiecDołączył: 20 Mar 2008
Posty: 294
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 12 razy
Ostrzeżeń: 3/3

PostWysłany: Pon 17:56, 21 Cze 2010    Temat postu:

Ze względu na fakt, że zarzut ten (wiele żon) pojawia się dość często, postanowiłam go troszkę rozwinąć. Pierwszą sprawą, jaka powinna się nasunąć każdej znającej wytyczne islamu w kwestii małżeństwa osobie jest to, że wielożeństwo to nie tylko przyjemność, ale i ogromna odpowiedzialność oraz dość spory problem. Równe traktowanie (mimo „nierównych” uczuć), spory nakład pieniężny (każdej z żon należy się oddzielne zakwaterowanie, utrzymanie, zaopatrzenie we wszystkie niezbędne rzeczy), jednakowa ilość czasu, zaspokojenie potrzeb (także tych fizycznych i emocjonalnych) każdej z nich… A jeśli doliczyć do tego dzieci, ich utrzymanie, wychowanie, kształcenie i tak dalej… Nie wiem, czy wiele osób uznałoby kilka, zwłaszcza 9 bądź 11 żon, za tak wielką przyjemność i przywilej. Druga kwestia to zrozumienie powodów tych ślubów i warunków, w jakich zostały zawarte.

Przez większość swego życia Prorok Muhammad (pzn) pozostawał w związku monogamicznym, w dodatku ze starszą od siebie o 15 lat wdową, którą była jego ukochana żona Chadidża (oby Allah był z niej zadowolony). Był z nią (i tylko z nią) przez 26 lat, aż do jej śmierci, którą bardzo przeżył. Po śmierci Chadidży, ze wszystkich później zawartych małżeństw, praktycznie tylko jedno – z Aiszą – było „zwykłym” małżeństwem, choć i ono zostało nakazane Muhammadowi (pzn) przez Boga. (Więcej nt. Aiszy tutaj.) Kiedy Muhammad (pzn) cieszył się już dużym poważaniem wśród coraz liczniejszych wiernych i znano już jego ważną rolę Wysłannika Allaha, władcy różnych państw i wodzowie różnych plemion pragnęli wydać za niego za mąż swoje córki. W tym czasie więzi międzyplemienne i dobre relacje z krajami sąsiadującymi były bardzo ważne. Bez tego nie byłoby możliwe przeprowadzenie żadnych reform, które w ówczesnej sytuacji były konieczne. Prorok (pzn) musiał więc zadbać o jak najlepsze relacje międzyplemienne, a najlepszym na to sposobem było połączenie skłóconych plemion i klanów w jedną wspólnotę muzułmańską. Aby można było to osiągnąć, koniecznym było zaakceptowanie ich propozycji małżeńskich. Na przykład Dżułajrija była córką wodza bardzo wpływowego klanu Banu Mustaliq. Klan ten był od początku zaciekłym wrogiem islamu, aż doszło do bitwy pomiędzy nimi a muzułmanami, w której Banu Mustaliq zostali pokonani. Jednak gdy Prorok (pzn) ożenił się z Dżułajriją, muzułmanie uwolnili wszystkich swoich jeńców, gdyż nie mogli więzić krewnych Proroka (pzn). To dzięki temu małżeństwu cały klan Banu Mustaliq przyjął islam, stał się pokojowo nastawiony do muzułmanów i posłuszny prawom nowego państwa islamskiego.

Inna żona Proroka (pzn), Majmuna, także pochodziła z bardzo wpływowego klanu z Nadżd i była siostrą samego wodza. To właśnie ten klan był odpowiedzialny za brutalne wymordowanie wielu muzułmańskich misjonarzy. Małżeństwo Proroka (pzn) z Majmuną zmieniło całkowicie atmosferę, a w Nadżd przyjęto zwierzchnictwo Medyny i przywództwo Proroka Muhammada (pzn).

Kolejna żona, Umm Habiba, była córką wodza Kurajszytów, Abu Sufjana. Po ślubie Muhammada (pzn) z Umm Habibą, zaciekły wróg islamu, Abu Sufjan, zaprzestał zwalczania Proroka (pzn). To to małżeństwo w dużej mierze przyczyniło się do wyzwolenia Mekki. Ponadto, Umm Habiba była wcześniej żoną Ubajdullaha i wyjechała z nim do Abisynii, gdzie Ubajdullah przyjął chrześcijaństwo i rozpił się, na skutek czego zmarł. Dla Umm Habiby był to więc podwójny szok . Jednak potem poślubił ją Prorok (pzn), ulżył jej w trudnej sytuacji oraz ustanowił pokój między klanami.

Jeszcze inna żona, Safija, była córką bardzo znaczącego wodza żydowskiego, Hujji ibn Aktab. Przez wzgląd na status jej rodziny, nie mogła ona wyjść za pospolitego człowieka, tak więc ożenił się z nią sam Prorok (pzn). Po tym ślubie żydzi nie byli więcej przeciwni Muhammadowi (pzn) i jego misji.

Prorok (pzn) bardzo chciał także stworzyć więzy z kimś spośród swoich wspaniałych Towarzyszy, którzy mieli po jego śmierci objąć przywództwo. Ożenił się więc z córką Abu Bakra (jednego z czterech późniejszych kalifów) - Aiszą. Swoje zaś córki wydał za mąż za Usmana i Alego – dwóch późniejszych kalifów. Umar, czwarty z nich, nie mógł pozostać poza tym kręgiem, więc żeniąc się z jego córką – Hafsą, Prorok (pzn) ustanowił silne więzy z ludźmi, którzy później byli przywódcami całej społeczności muzułmańskiej, a przez to wzmocnił fundamenty swojej wspólnoty. Prorok (pzn) ożenił się także z Zajnab – na temat tego małżeństwa i przyczyn jego zawarcia przeczytacie tutaj.

Inną kobietą, noszącą takie samo imię, była córka Chuzajmy ibn Al-Harith, należącego do klanu Hałazin. Jej mąż został zabity w bitwie Uhud. Aby pomóc jej w jej trudnej (także finansowo) sytuacji, Prorok (pzn) pojął ją za żonę.

Po objawieniu wersetu:

{Ponadto nie wolno już tobie (Muhammadzie) brać innych kobiet ani też zamieniać je na żony, chociażby zachwycała cię ich piękność, oprócz tych, które posiadła twoja prawica (jako służące). Bóg śledzi pilnie każdą rzecz.} [Koran 33: 52]

Prorok (pzn) ożenił się jedynie z Marią Koptyjką, która była mu dana jako niewolnica w prezencie od władcy Egiptu. Prorok (pzn) nie mógł odmówić tego „prezentu”, gdyż zagroziłoby to sojuszowi politycznemu, jednak nie mógł też jej pozostawić jako niewolnicy, skoro nawoływał do oswabadzania niewolników. Jedynym wyjściem był ślub z nią, gdyż Allah poprzez Koran dał mu na to przyzwolenie. W ten sposób został też ustanowiony przykład, by zwalczać niewolnictwo1.

Wszystkie z żon Proroka (pzn) odegrały też bardzo ważną rolę w społeczeństwie islamskim, były bowiem Matkami Wiernych, które przekazywały nauki islamskie jeszcze po śmierci Proroka (pzn), relacjonowały hadisy (przekazy dotyczące tego, co Prorok - pokój z nim - mówił, robił, czy zatwierdzał). Sama tylko Aisza należy do osób, które przekazały najwięcej hadisów, ponad 2000. Tak więc patrząc na ówczesną sytuację społeczną oraz na różne cechy kobiet (niektóre z nich były już starsze, czy niezbyt atrakcyjne), nie można powiedzieć, że Prorok (pzn) zawierał te małżeństwa po to, by czerpać z nich przyjemność. Gdyby tak było, mógłby wybrać spośród tłumu kobiet, które dałyby wszystko, by zostać jego żonami, jedynie te młode i piękne.
[link widoczny dla zalogowanych]

MODERARORZE
A CZY STANOWISKO CZTEREH MADHABOW JEST INNE?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
rania
Zawodowiec
ZawodowiecDołączył: 20 Mar 2008
Posty: 294
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 12 razy
Ostrzeżeń: 3/3

PostWysłany: Pon 18:03, 21 Cze 2010    Temat postu:

PS. MODERATORZE...
skoro dodajesz bracie cos do moich postow to prosze napisac ze to Ty dodales
zeby bylo sprawiedliwie i uczciwie


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
saleema
Przyjaciel Forum
Przyjaciel ForumDołączył: 21 Lut 2010
Posty: 401
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 3/3
Skąd: Polska/Italia
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 19:06, 21 Cze 2010    Temat postu:

Rozumiem, więc Mahomet żenił się z kobietami po kolei, dopóki zostało mu objawione, że już więcej nie może? Ale to i tak jest sprzeczne z prawem Koranu, bo zanim pojawił się ten werset, który został tu przytoczony, Mahomet miał już ponad 4 żony. Tak więc pozostaje mi tylko wydedukować:

- że nie przestrzegał praw Koranu biorąc ponad 4 żony
- lub że był tak wyjątkowy, że mógł sobie te wszystkie (ponad 4) żony wziąć za przyzwoleniem Allaha (z definicji, że był prorokiem i był przez to "uprzywilejowany"), jednak którego (przyzwolenia) wtedy nie miał.

Chyba, że kiedy on brał sobie te wszystkie żony, jeszcze w Koranie nie zostało objawione, że mężczyzna może mieć tylko do czterech żon. Jak to było?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sejfudin Halarewicz
Moderator
ModeratorDołączył: 26 Lut 2006
Posty: 898
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 37 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: STOLYCA :( / Hamilton
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 5:40, 22 Cze 2010    Temat postu:

As salaamu alejkum ła rahmatullahi ła barakatuhu,


rania napisał:
,
Cytat:
nie krytykuje ale prosze wyjasnijcie mi to,jak to bylo z ta Sura i podajcie jakies zrodla na ten temat


historia..po swojemu podam
historia dotyczyla Maryi Koptyi egipcjanki (zony lub niewolnicy uczeni nie wiedza jaki miala status,dokladnie)


Matka wiernych Maria Koptyjka matka Ibrahima (rAa) była żoną Proroka (sałs) dlatego ma tytuł Umm Ul-Mumin (Matka Wiernych) który przysługuje żonom Proroka (sałs), była również matką jedynego syna który się urodził Prorokowi (sałs). Właśnie ibn Kathir (rAa) w swojej pracy Ummahat Ul Mumin (Matki Wiernych) podaje listę żon Proroka (sałs):

1. Matka wiernych Khadidżah bint Khułajlid (rAa)

2. Matka wiernych Sałada bint Zama (rAa)

3. Matka wiernych Aisha Siddik bint Abu Bakr (rAa)

4. Matka wiernych Hafsa bint 'Umar (rAa)

5. Matka wiernych Zainab bint Khuzayjma (rAa)

6. Matka wiernych Umm Salama Hind bint Abu Umajja (rAa)

7. Matka wiernych Zajnab bint Dżahsh (rAa)

8. Matka wiernych Dżuwajrija bint al-Harith (rAa)

9. Matka wiernych Umm Habiba Ramla bint Abu Sufjan (rAa)

10. Matka wiernych Safijja bint Hujajj (rAa)

11. Matka wiernych Majmuna bint al-Harith (rAa)

12. Matka wiernych Umm Ibrahim Maria al-Kubtijja (rAa)

[link widoczny dla zalogowanych]

Wśród ulemów Sunnickich dominuje opinia że Matka wiernych Umm Ibrahim Maria al-Kubtijja (rAa) była żoną Proroka (sałs).


rania napisał:
ale sypianie ze swoja niewolnica nie bylo czyms zlym w tamtych czasach..bylo halal..(.jesli o to ci chodzi)


Prorok (sałs) nigdy w swoim życiu nie współżył z żadną kobietą po za małżeństwem. I nigdy nie płodził bękartów (dziecko z niewolnicą nie ma tego samego statusu co dziecko z żoną).


rania napisał:
Maryja Koptyja byla przepiekna..byla prezentem dla Proroka i jej siostra
Prorok wybral ja a siostre podarowl innemu Towarzyszowi
w dniu w ktorym Prorok mial spedzic z Aicha ,nadeszla Maryja Koptyja
Prorok byl tylko czlowiekiem, nie mogl sie oprzec tak pieknej kobiecie...


Celowo podaję opinię Salafickiego Szejcha Abdula Madżida Shubha:
"Prorok Mohammed (sałs), zamiast brać nałożnice, wchodził w pełnoprawne małżeństwa oparte na rozsądku i mądrości.
Maria Koptyjka (rAa) była mu dana jako prezent, ale zamiast wziąść ją jako nałożnicę, Prorok (sałs) poślubił ją, podnosząc w ten sposób jej pozycję poprzez małżeństwo."

Co do WYIMAGINOWANEJ BZDURY że Prorok (sałs) nie umiał się oprzeć kobiecie, podaję hadis z kolekcji Sahih Bukhari:

Na podstawie przekazu swojego ojca Abdur-Rahman bin Al-Asład przekazał:
Aisza (rAa) przakazała: "Kiedykolwiek Wysłannik Allaha (sałs) chciał pieścić którąś z nas w trakcie jej cyklu (menstruacyjnego), miał zwyczaju kazać nam ubrać Izar (ubiór od pasa w dół) i zaczynał ją pieścić." Po czym Aisza (rAa) dodała: "Żaden z was nie umiałby kontrolować swoich pragnień seksualnych tak jak umiał Prorok (sałs)."
Sahih Bukhari, Księga Menstruacji, status hadisu: Sahih

A ty sobie wymyśliłaś że uległ słabości w kompletnej sprzeczności z tym co powiedziała o Proroku (sałs) matka wiernych Aisza bint Abu Bakr As-Siddik (rAa). Skutki pisania "po swojemu".

rania napisał:
przy tak pieknej kobiecie jaka byla Maryja Koptyja Very Happy
Prorok byl czlowiekaiem..nie zapominaj


Człowiekiem który tak jak żaden inny umiał panować nad swoimi pragnieniami seksualnymi.. nie zapominaj. No chyba że wiesz lepiej od jego własnej żony matki wiernych Aiszy bint Abu Bakr As-Siddik (rAa).

rania napisał:
Aicha byla bardzo zla , ze w jej dniu Prorok byl z Maryja Koptyja, i powiedziala o tym Prorokowi. Prorok aby bylo sprawiedliwie zaproponowal Aichy ze rozwiedzie sie z Maryja Koptyja pod warunkiem ze Aicha nikomu o tym zdarzeniu nie powie.


Przed chwilą powiedziałaś że matka wiernych Umm Ibrahim Maria al-Kubtija (rAa) była niewolnicą, jak więc Prorok (sałs) mógł się z nią rozwieść??? Prorok (sałs) nigdy w swoim życiu nie skłamał, NIGDY ANI RAZU, jeszcze w czasach dżahiliji miał przydomek Al-Amin. Tu insynujesz że nakłaniaj do kłamania!!! Zastanów się 10 razy zanim napiszesz posta. Nie jest hańbą nie wiedzieć, hańbą jest zabierać głos w sprawach o których pojęcia się nia ma.

Przeczytaj jeszcze raz te WYSSANE Z PALCA bzdety jakie o Proroku (sałs) napisałaś i nigdy więcej nie waż się w ten sposób o Proroku Islamu (sałs) wyrazić ani razu.

Miałem okazję dzisiaj przejrzeć część twoich postów, jako że jeszcze jestem w trakcie sprzątania forum po eurodebilach nie jestem na nie wszystkie odpowiedzieć od razu. Do czasu kiedy na wszystkie twoje posty odpowiem (głównie te w naszym dziale), masz limit jednego posta dziennie czy ci się to podoba czy nie. Mam za dużo pracy w tym momencie żeby nadążać za twoim tempem pisania. Może mniej postów dziennie pozwoli ci wszystko dokładnie weryfikować, przemyśleć i tłumaczyć nim umieścisz to na publicznym forum.


rania napisał:
Aicha sie zgodzila. Niestety (jak to kobieta) tajemnicy nie dotrzymala, ,sekret przekazala Hafsie, innej zonie Proroka
i z tego ta sura...wystarczy ci?


Piszesz o Matce Wiernych (rAa) żonie Proroka (sałs) córce pierwszego Kalifa Islamu (rAa) i zarazem członkini Sahaby jakby była twoją plotkarską koleżanką ze szkoły. Jak nie masz zielonego pojęcia w temacie to nie ośmieszaj Proroka (sałs) i jego rodziny, nie jest sztuką pisać dużo ale pisać rzetelnie.

A Sura bynajmniej nie stąd. Więc skąd?

Ubaid ibn Umar przekazał:
Słyszałem jak Aisza (rAa) mówiła: "Prorok (sałs) miał w zwyczaju pozostawać długo w domu Zainab bint Dżarsz by pić u niej miód. Więc Hafsa (rAa) i ja że jeżeli Prorok (sałs) przyjdzie do którejś z nas, powiemy mu, "Czuję od ciebie Maghafir (świerdząca guma). Czy jadłeś Maghafir?" Więc Prorok (sałs) odwiedził jedną z nich i powiedziała do niego podobnie. Prorok (sałs) odparł: "Nieważne, spożywałem trochę miodu w domu Zainab bint Dżarsz (rAa) ale już go nigdy więcej nie będę pił." I wtedy zostało objawione: "O Proroku! Dlaczego zakazujesz sobie tego, co pozwolił ci Bóg... Jeśli wy obydwie nawrócicie się do Boga." (At-Tahrim, 1-4] skierowane do Aiszy (rAa) i Hafsy (rAa). "Oto Prorok powierzył w tajemnicy
jednej ze swoich żon pewną historię." w odniesieniu do jego słów: "Ale spożyłem trochę miodu."
Sahih Al-Bukhari, Księga Rozwodów, Hadis: SAHIH

Aisza (rAa) przekazała:
Wysłannik Allaha (sałs) lubiał miód i słodycze i (miał w zwyczaju) że po zakończeniu modlitwy Asr odwiedzał swoje żony i pozostawał z każdą przez pewien czas. Raz poszedł so Hafsy (rAa), córki Umara (rAa) i pozostał u niej dłużej niż zwykle. Ja zrobiłam się zazdrosna i spytałam o przyczynę tego. Powiedziano mi że jedna spośród jej ludzi dała jej bukłak pełen miodu jako prezent, i ona zrobiła z niego syrop i dała Prorokowi (sałs) do wypicia (i to była przyczyna spóźnienia). Ja powiedziałam: "Na Allaha (SŁT), zrobimy mu sztuczkę (by sprawić żeby tego więcej nie robił)." Więc powiedziałam Saładadzie bint Zamie (rAa) "Prorok podejdzie do ciebie, i kiedy się do ciebie zbliży, powiedz: "Czy brałeś Maghafir (śmierdząca guma)?" On powie: "Nie" Wtedy ty powiedz jemu: "To co to za zły zapach jaki od ciebie czuję?" On wtedy tobie odpowie: "Hafsa mi dała do picia syrop miodowy." Wtedy odpowiedz: "Może pszczoły od tego miodu spijały sok z drzewa Al-Urfut." Ja uczynię tak Samo. Ty, Safijo, powiedz to samo." Potem Sałada powiedziała: "Na Allaha, jak on (Prorok (sałs)) tylko stanął w drzwiach, ja miałam już powiedzieć co mi kazałaś bo się ciebie bałam." Więc kiedy Prorok (sałs) podszedł do Sałady (rAa), ona rzekła do niego: "Wysłanniku Allaha (sałs)! Czy spożywałeś Maghafir?" On rzekł: "Nie" Ona powiedziała: "Więc co to jest za zły zapach jaki od ciebie czuję?" On odpowiedział: "Hafsa dała mi do picia syrop miodowy." Ona rzekła: "Może te pszczoły wyssały sok z drzewa Al-Urfut." Kiedy przyszedł do mnie, ja powiedziałam to samo, i potem poszedł do Safijji (rAa), ona także powiedziała to samo. I kiedy Prorok (sałs) ponownie poszedł do Hafsy (rAa), ona rzekła: "Wysłanniku Allaha (sałs)! Czy mam ci dać więcej tego napoju?" On powiedział: "Nie mam na niego ochoty." Sałada powiedziała: "Na Allaha (SŁT), pozbawiłyśmy jego (tego napoju)." Ja powiedziałam do niej: "Bądź cicho."
Sahih Bukhari, Księga Rozwodów, Hadis: SAHIH

Oba przekazy odnoszą się właśnie do Sury At-Tahrim i oba są niepodważalne z Sunnickiego punktu widzenia. Jak widać w żadnym nieprawym związku z własną żoną nie mają.

rania napisał:
Sejfudin
dla ciebie wszystko co tu pisze to dyrdymaly
napisalam wyraznie... po swojemu
uslyszalam kiedys ta historie i tak mi zostalo
innej wersji nie znam
wiec czekam z niecierpliwoscia na brata wersje


Zamiast "mojej" wersji podałem wersję matki wiernych Aiszy bint Abu Bakr As-Siddik (rAa), może być? Czy z nią też będziesz polemizować?

rania napisał:
Sajfudin
Ibn Khatir tak tlumaczy ten werset
Ibn Khatir, jest najlepszym komentatorem Koranu,


TYLKO I WYŁACZNIE, według Salafich, kiedyś na forum był obszerny komentarz na ten temat. Podaj proszę tefsir ibn Kathira.


Dokończę jutro bo u mnie już środek nocy i pisania jeszcze dużo.


Przypominam regulamin nakazuje podawanie jaki pogląd/madhab link reprezentuje. Nie będziesz tego robić będę bez ostrzeżenia przenosił do stosownego działu. Wbrew pozorom nie piszę tego przez złośliwość, po prostu nie będzie na tym forum ogłupiania ludzi że Sunni i Salafi to jest niby jedno i to samo. Jest tu na forum miejsce dla wszystkich: Sunnitów, Szyitów, Sufich i Salafich ale istnieje obowiązek informowania jaki pogląd się podaje.


Ma as salaamah ła rahmatullahi ła barakatuhu.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Sejfudin Halarewicz dnia Wto 5:48, 22 Cze 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zda
Uzależniony Forumowicz
Uzależniony ForumowiczDołączył: 13 Lut 2009
Posty: 760
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Dublin/Lublin
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 11:50, 22 Cze 2010    Temat postu:

Saleemo, Mahomet PZN byl Prorkiem, a nie zwyklym czlowiekiem. Mogl zatem wiecej. Poza tym malzesntwa zawieral niejako z przymusu, w celach politycznych, a nie dla zaspokojenia wlasnych rzadz seksualnych.

A co do Twojego ataku na Ranie: Przeciez prawda jest taka, ze kobiety z natury sa plotkarami, sa wscibskie, gadalitliwe. W koncu najwkeosze klamstwo swiata, to ze dwie kobiety siedzialy w pokoju i panowala miedzy nimi cisza, hahaha Very Happy Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
saleema
Przyjaciel Forum
Przyjaciel ForumDołączył: 21 Lut 2010
Posty: 401
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 3/3
Skąd: Polska/Italia
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 12:30, 22 Cze 2010    Temat postu:

Wiem, zda, ale Rania akurat powiedziała "wyjawiła tajemnicę, jak to kobieta", czyli wg niej wszystkie kobiety wyjawiają tajemnice. Z tym się nie zgadzam kompletnie! I dziwi mnie, że przeczytałam coś takiego na islamskim forum. Ale post Sejfudina pokazał, że Rania na temat islamu nie ma dużej wiedzy i lubi sobie koloryzować, więc nie będę brać jej postów na poważnie.

I dzięki za wyjaśnienie co do żon Mahometa. :) Wiem, że nie zawierał małżeństwa w celach zaspokojenia własnej żądzy seksualnej i wiedziałam o tym od początku, ale pytałam o to, czy jego małżeństwa były zgodne z islamem, skoro wiadomo, że muzułmanin może mieć nie więcej niż 4 żony. Teraz wiem - Mahomet miał ich więcej, bo był lepszy od innych muzułmanów - bo prorok.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dulcynea
Zawodowiec
ZawodowiecDołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 251
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 2/3
Skąd: Radom-Ipswich Uk
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 16:26, 22 Cze 2010    Temat postu:

Sejfudin Halarewicz napisał:
RANIA STOP!!! ALBO ZACZNIJ PODAWAC ZRODŁA ALBO NIE PISZ NIC. PO SWOJEMU NIE WYMYSLAJ. DYRDYMAŁY KTÓRE WYPISAŁAS NIE POCHODZĄ OD IBN KATHIRA (WŁASNIE IBN KATHIRA TŁUMACZE). REGULAMIN JASNO MOWI, PODAJEMY ZRODŁO I MADHAB. DO CZASU AŻ SKONCZE PISAC, NIE LEJ WIECEJ WODY.


DO CZYTAJACYCH NIE MUZUŁMANOW: ODPOWIEDZ RANII STANOWI JEJ OSOBISTE DOMYSŁY I KOMBINACJE I Z TYM CO MOWI ISLAM NA TEN TEMAT NIE MA NIC WSPOLNEGO.Dulcyneo stonuj swoje pytanie (te które zadałaś ulegną moderacji), polecam lekturę regulaminu i przypominam że jest to forum Muzułmańskie. Dostosuj się do panujących tutaj zasad i zachowaj szacunek wobec wierzeń gospodarzy albo nie miej pretensji że twój pobyt tutaj będzie krótki jeżli nie zmienisz sposobu w jaki się wyrażasz.
Nie przedstawiłaś się, wyrażasz się o Proroku Islamu (sałs) w sposób pogardliwy i lekceważący tolerowane to tutaj NIE BEDZIE.


Ma as salaamah ła rahmatullahi ła barakatuhu,
Witam i chcialam zapytac,dlaczego ulegna moderacji???To lepiej zeby ktos nie pytal i myslal swoje-nie rozumiem.Kiedy ja sie w sposob pogardliwy wyrazalam o Proroku???Ja napisalam to co przeczytalam i dlatego sie tu znalazlam zeby wyjasnij i dowiedziec sie co nieco.To po pierwsze a po drugie to mam bardzo wielki szacunek do Muzulmanow i nie zycze sobie komentarzy pod moim adresem ze ja sie wyrazam o kims w sposob obrazliwy lub pogardliwy bo w tym momencie to Pan mnioe obraza.Radze ze zrozumieniem czytac posty.Brak mi slow a podkresle jeszcze raz ze mam o Muzulmanach dobre zdanie,lubie ich i co???Nie mam prawa zadawac pytan?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
athe
Uzależniony Forumowicz
Uzależniony ForumowiczDołączył: 27 Lut 2008
Posty: 966
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 26 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Birmingham
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 16:36, 22 Cze 2010    Temat postu:

nowe wcielenie mafiu? mlodsza siostra jakos? czy ki licho?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
saleema
Przyjaciel Forum
Przyjaciel ForumDołączył: 21 Lut 2010
Posty: 401
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 3/3
Skąd: Polska/Italia
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 17:20, 22 Cze 2010    Temat postu:

Dulcynea napisała: Sura 66-ludzie mowia ze Prorok oglaszal swoje objawienia tak jaj jemu pasowalo i w przypadku tej sury bylo tak ze przespal sie z niewolnica a pozniej kidy zona go nakryla i wyjawila to innym zonom,Prorok dostal to objawienie.Bez obrazy,ja nikogo ni9e oceniam,nie krytykuje ale prosze wyjasnijcie mi to,jak to bylo z ta Sura i podajcie jakies zrodla na ten temat.

Napisała "prorok" wielką literą, ale być może macie na myśli to, że napisała : "ludzie mowia ze Prorok oglaszal swoje objawienia tak jaj jemu pasowalo" i " przespal sie z niewolnica" i na tej podstawie uważacie, że obraziła islam? Wg mnie źle sformułowała to zdanie, może nie przewidziała, że taka bezpośredniość może wywołać u muzułmanów obrazę uczuć religijnych...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
rania
Zawodowiec
ZawodowiecDołączył: 20 Mar 2008
Posty: 294
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 12 razy
Ostrzeżeń: 3/3

PostWysłany: Śro 9:13, 23 Cze 2010    Temat postu:

Moderatorze gdzie moja odpowiedz na twoje zarzuty


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islam W Praktyce Strona Główna -> Prorok nasz Mohammed SallAlllahu alejhi ła as-salaam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin