Forum Islam W Praktyce Strona Główna Islam W Praktyce
Prywatne Forum Muzułmańskie.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ostatni Prorok Muhammad(salallahu alejhi we selem)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islam W Praktyce Strona Główna -> Prorok nasz Mohammed SallAlllahu alejhi ła as-salaam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Salman
Gość


PostWysłany: Pon 19:41, 28 Kwi 2008    Temat postu: Ostatni Prorok Muhammad(salallahu alejhi we selem)

Ostatni Prorok Muhammed (sallallahu alejhi łe sellem)

Muhammed (alejhisselam) jest ostatnim i największym spośród wszystkich Proroków. Urodził się wczesnym rankiem w poniedziałek 12 dnia miesiąca Rebiul-ełłel (20 kwietnia w roku 571 r.n.e) w Mekce. [Ibn-ul-Esir, Imam-i Sujuti, Halebi, Abdulhak Dehlewi, Zerkani]

Ojciec jego nazywał się Abdullah, a matka Amina. Ojciec jego zmarł dwa miesiące przed jego narodzinami. Gdy miał sześć lat, to zmarła jego matka, gdy miał osiem lat, to zmarł jego dziadek Abdulmuttalib. Później był wychowywany przez wujka Abu Taliba. W wieku 25 lat poślubił Chadidżę-tul-Kubra. Miał z nią sześcioro dzieci, cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Pierwszym jego dzieckiem był syn o imieniu Kasym. Z tego powodu nazywany był też Abul-Kasym, co znaczy ojciec Kasyma. Gdy miał czterdzieści lat, to zostało mu objawione, że jest Prorokiem wszystkich ludzi i dżinów. Trzy lata później rozpoczął nawoływać wszystkich do przyjęcia wiary.

W wieku pięćdziesięciu dwóch lat został pewnej nocy wzięty z Mekki do Jerozolimy i stamtąd do nieba [Sura Isra:1]. Podróż tą nazywa się Miracz. Zobaczył tam Raj, Piekło i Allahu teâlâ. Obowiązek spełniania salatu został nakazany tej nocy.

W roku 622 n.e. za nakazem Allahu teâlâ udał się z Mekki do Medyny. Podróż tą nazywa się Hidżret. Ten rok, wejście do Medyny 20 września stał się początkiem historii muzułmanów. Kalendarz muzułmański tj. Hidżri kameri rozpoczyna się tego roku w miesiącu Muharrem. Zmarł w 11 roku Hidżri (632 n.e.) w miesiącu Rebiul-ełłel dnia 12 w poniedziałek przed południem. W nocy z wtorku na środę został pochowany w pokoju, w którym zmarł. Biorąc pod uwagę kalendarz hidżri zmarł w wieku 63 lat, według kalendarza gregoriańskiego zmarł mając 61 lat.

Muhammed (alejhisselam) był biały i piękniejszy od wszystkich ludzi. Przewyższa wszystkich ludzi, żyjących we wszystkich czasach na całej ziemi pod każdym względem. Jego rozum, inteligencja, piękny charakter, moc wszystkich organów przewyższa każdego człowieka.

Muhammed (alejhisselam) udał się cztery razy w podróż handlową: w wieku 9 lub 12 lat z wujkiem Abu Talibem z Damaszku do Busry, w wieku 17 lat z wujkiem Zubejrem w strony Jemenu, w wieku 20 lat z Abu Bekrem w strony Damaszku i mając 25 lat, by sprzedać towar należący do żony Chadidży ponownie w strony Damaszku. Poza tymi podróżami nie udał się nigdzie indziej.

Był ummi, tzn. nie uczył się w żadnej szkole, od nikogo nie brał żadnych lekcji, nie potrafił czytać i pisać. Mimo to, wszystko wiedział. Allahu teâlâ informował go o wszystkim, o czym pomyślał lub chciał wiedzieć. Anioł Gabriel (alejhisselam) przychodził do niego i wyjaśniał mu to, co chciał wiedzieć. Jego błogosławione serce emanowało światłością jak słońce. Rozprowadzona przez niego światłość nauki i umiejętności rozchodziły się jak fale radiowe po ziemi, niebie, we wszyskie strony. Teraz rozprzestrzeniają się one dalej z jego grobu. Siła rozpowszechniania ich rośnie z każdą chwilą. Tak jak potrzebny jest odbiornik radia, by odebrać fale elektromagnetyczne, tak by odebrać jego światłość potrzebne jest wierzącym mu i kochających jego, czyste serce, które podąża wskazaną przez niego drogą. Tak jak Allahu teâlâ stworzył energię słońca potrzebną do rozwoju naszego ciała, materii, życia, tak też w celu dojrzewania naszych serc i ulepszania osobowości, stworzył tryskające światłością serce Muhammeda (alejhisselam). Tak jak wszystkie środki żywności będące pokarmem człowieka i przyczyniające się do budowy i zyskania energii powstają wskutek asymilacji energii słońca, tak wypowiedzi, słowa, pisma ełlija, które są pokarmem serca, duszy trafiają do nas zawsze poprzez światłość tryskającą z błogosławionego serca Proroka Muhammeda (sallallahu alejhi łe sellem).

Allahu teâlâ poprzez anioła Dżebraila (alejhisselam) objawił Muhammedowi (alejhisselam) Kur'an al-kerim. Nakazał ludziom to, co jest im potrzebne i pożyteczne dla życia na ziemi i życia po śmierci. Zakazał tego, co jest szkodliwe. Wszystkie te nakazy i zakazy nazywa się religią islamską lub krótko Islamem.

Każde słowo Muhammeda (alejhisselam) jest prawidłowe, wartościowe i pożyteczne. Istnieje niezliczona ilość dowodów świadczących o tym, że Muhammed (alejhisselam) jest sejjid-ul-enbija tzn. jest najwyższym wśród proroków. Niektóre z nich to:

a) W Dniu Sądu Ostatecznego wszyscy Prorocy będą się ukrywali w cieniu jego sztandaru. Allahu teâlâ poinformował wszystkich Proroków o swoim ukochanym Proroku Muhammedzie (alejhisselam) i polecił im, by przekazując o nim wiedzę, nakazali swoim wspólnotom uwierzyć w niego i kochać go. Wszyscy prorocy tak też zrobili.

b) Muhammed (alejhisselam) jest Chatem-ul-enbija (Sura Ahzab:40) tzn. po nim nie przyjdzie żaden inny prorok. Jego błogosławiona dusza została stworzona wcześniej niż dusze pozostałych proroków. Najpierw on został obdarzony proroctwem. Kiedy zaszczycił swoją osobą świat, proroctwo zostało zakończone.

c) Muhammed (alejhisselam) jest najwyższym wśród proroków, jest miłosierdziem dla świata. Osiemnaście tysięcy światów korzysta z morza jego miłosierdzia. Jest uznany za Proroka wszystkich ludzi i dżinów. Inni prorocy zostali wysłani do pewnego kraju, do pewnych ludów. Muhammed (sallallahu alejhi łe sellem) został wysłany zaś jako Prorok do wszystkich światów, do każdego żywego i nieżywego stworzenia. Allahu teâlâ zwracał się do innych proroków po ich imionach, do Muhammeda (alejhisselam) zaś wyrażając Swoje zadowolenie: Ja ejjuhen-nebijju, ja ejjuher-rasul (o, mój Proroku, O, mój Posłańcu). Obdarzył Go cudami podobnymi do cudów każdego z proroków, żaden z proroków nie został obdarzony tak wielką liczbą cudów co On.

W życiu po śmierci uratowanie się od Piekła możliwe jest tylko tym, co są posłuszni Prorokowi Muhammedowi (sallallahu alejhi łe sellem). Dokonane na ziemi wszystkie dobre uczynki, wynalazki, odkrycia naukowe będą przydatne w życiu po śmierci tylko jeśli podążało się na drodze Proroka Muhammeda (sallallahu alejhi łe sellem). W przeciwnym razie każde dobro pozostanie na ziemi i przyczyni się do zaprzepaszczenia życia po śmierci.

"Gdyby ciebie nie było, to nie stworzyłbym światów." [Dejlemi]

Gdy Adam (alejhisselam) zobaczywszy w Arsz światłość (nur) spytał się Allahu teâlâ o jego właściwości, to Allahu teâlâ rzekł: "Ta światłość jest światłością proroka pochodzącego z twojego pokolenia, który w niebie nazywany jest Ahmed, a na ziemi Muhammed. Gdyby jego nie było, to i ciebie by nie było, nie stworzył bym też tego, co jest w niebie i na ziemi." [Mewahib ledunnijje, Kastalani]

"Lełlake.....lema chalaktul eflake" co znaczy "Gdyby ciebie nie było, to nie stworzyłbym wszechświata." [Hadis kudsi, Ibrahim Hakki wstęp do "Marifetname," Jusuf Nebhani "Enwar-i Muhammedijje" str.13, Imam Rabbani "Mektubat" str.122]

Podczas Miraczy, gdy Allahu teâlâ rzekł do naszego błogosławionego Proroka: "Poza tobą wszystko dla ciebie stworzyłem," to nasz Prorok (sallallahu alejhi łe sellem) powiedział: "Ja też poza Tobą wszystko dla Ciebie porzuciłem." [Mirat-i Kainat, Niszandżizade]
Piękne cechy moralności Proroka Muhammeda (alejhi selam)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islam W Praktyce Strona Główna -> Prorok nasz Mohammed SallAlllahu alejhi ła as-salaam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin