Forum Islam W Praktyce Strona Główna Islam W Praktyce
Prywatne Forum Muzułmańskie.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

(cud)Opowieść o pochodzeniu człowieka i o zmartwychwstaniu.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islam W Praktyce Strona Główna -> Prorok nasz Mohammed SallAlllahu alejhi ła as-salaam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aynur
Gość


PostWysłany: Sob 16:50, 14 Cze 2008    Temat postu: (cud)Opowieść o pochodzeniu człowieka i o zmartwychwstaniu.

Możesz w to uwierzyć lub nie...
Niemiecki naukowiec potwierdził cud Islamu !!!

Opowieść o pochodzeniu człowieka i o zmartwychwstaniu.
[link widoczny dla zalogowanych]

Przekazy (Hadżis) naszego Proroka Muhammeda (niech pokój będzie z Nim) oraz Koran opisują liczne zdarzenia i fakty naukowe dotyczące ludzkiego ciała, przyrody itd., które zostały odkryte dopiero w dzisiejszych czasach w wyniku nowoczesnych badań naukowych.

Szlachetny powiedział:

Werset 41,53:

Niebawem pokażemy im Nasze znaki na horyzontach i w nich samych, aż w końcu stanie się dla nich jasne, że to jest prawda. Czyż nie jest wystarczające, jeśli chodzi o twojego Pana, że On jest świadkiem każdej rzeczy?

I w wersecie 6/21:

A kto jest bardziej niesprawiedliwy aniżeli ten, kto wymyśla kłamstwo przeciwko Bogu albo kto za kłamstwo uznaje Nasze znaki? Zaprawdę, niesprawiedliwi nie zaznają szczęścia!

Drodzy czytelnicy, w poniższym tekście znajdziecie argumenty oraz kolejny dowód na to, że Muhammad (niech pokój będzie z Nim) jest wysłannikiem Allaha i że my ludzie nie możemy ignorować jego znaków i powinniśmy podążać Jego drogą.I - Cud kości ogonowej

Kość ogonowa, która jest ostatnią kością (kość szczątkowa) kręgosłupa, jest częścią człowieka, która nigdy nie zniknie. Nawet zakopana w ziemi nigdy nie ulegnie do końca rozkładowi.

W wielu świętych przekazach naszego Proroka Muhammeda (niech pokój będzie z Nim) jest mowa o tym, że kość ogonowa jest pierwotną częścią człowieka. W Dniu Zmartwychwstania Allah wskrzesi człowieka właśnie z tej części.

święte przekazy (Hadżis) podają:

1) Według Abu Hourayra, Prorok (niech pokój będzie z Nim) powiedział:

Wszystko wywodzące się od synów Adama ulegnie w ziemi rozkładowi oprócz kości ogonowej. Z niej człowiek powstał i z niej będzie wskrzeszony w Dniu Zmartwychwstania.

Przekazane przez Al-Boukhari, Abou Dawoud, Al-Nisaali, Ibn Maajeh i Ahmeda w jego książce Il-Mosnad i przez Malek w jego książce Il-Mouwataa.

2) Według Abu Hourayra, Prorok (niech pokój będzie z Nim) powiedział:

Człowiek posiada kość, która w ziemi nigdy nie ulegnie rozkładowi i z której będzie on wskrzeszony w Dniu Sądu Ostatecznego. Oni spytali Proroka: Która to kość? On odpowiedział: kość ogonowa.

Przekazane przez Al-Boukhari, Abou Dawoud, Al-Nisaali, Ibn Maajeh i Ahmeda w jego książce Il-Mosnad i przez Malek w jego ksiązce Il-Mouwataa.

Przekazy te zawierają jednoznaczne stwierdzenia i fakty:

1. Człowiek powstał z kości ogonowej
2. Kość ogonowa nigdy nie ulegnie rozkładowi
3. Dzięki tej kości człowiek zostanie wskrzeszony w Dniu Sądu Ostatecznego

A teraz naukowa wiedza, która potwierdza te stwierdzenia:

- II - Fakty naukowe

1/ Etapy kształtowania się płodu

Formowanie się zarodka zaczyna się w momencie, gdy plemnik natrafi na komórkę jajową. Zapłodniona komórka jajowa zaczyna się dzielić: z jednej komórki powstają dwie, następnie cztery itd. W wyniku dalszego podziału i pomnażania się komórek powstaje tarcza zarodkowa, która posiada dwie warstwy:

1) Substancja zewnętrzna lub epiblast:

Zawiera cytotrophoblast, dzięki któremu embrion zakotwicza się w macicy, aby móc

2) Substancja wewnętrzna lub hypoblast:

Z której ukształtował się embrion w wyniku woli Allaha Wszechmocnego.
15-ego dnia pojawia się w tylnej części zarodka włókno nerwowe, które jest nazwane
włóknem pierwotnym”. Włókno to ma ostre zakończenie i pierwszy węzeł, nazwany węzłem pierwotnym.

Strona, po której się to włókno pojawi, jest znane jako tylna część tarczy zarodkowej. Z włókna pierwotnego i węzła pierwotnego kształtują się wszystkie organy i tkanki zarodka, czyli:

1. warstwa ektodermy: tworzy skórę i układ nerwowy
2. warstwa mezodermy: tworzy mięśnie gładkie układu trawiennego, serce, układ krążenia, kości, system płciowo-moczowy, tkanki podskórne, system limfatyczny, śledzionę.
3. warstwa endodermy: z której kształtuje się tkanka wewnętrzna układu trawiennego, układ oddechowy, inne organy układu trawiennego, pęcherz moczowy, tarczyca i kanał słuchu.

W końcu dochodzi do cofania się włókna pierwotnego i węzła pierwotnego, który stabilizuje się na poziomie ostatniego kręgu w celu utworzenia kości ogonowej.

Wniosek: Kość ogonowa zawiera zatem włókno pierwotne i węzeł pierwotny, które są w stanie powiększać się i formować trzy warstwy, z których kształtuje się embrion: warstwa ektodermy, mezodermy i endodermy.

Na dowód ważności włókna pierwotnego w rozwoju zarodka brytyjska komisja WARNEK (odpowiedzialna za ludzkie zapłodnienie i genetykę) zakazała lekarzom i naukowcom kontynuowania doświadczeń na embrionach otrzymanych sztucznie w probówce, które już uformowały węzeł pierwotny.

2/ Mutacje embrionu jako dowód, że kość ogonowa zawiera komórki macierzyste człowieka
Po przeobrażeniu i ukształtowaniu się embrionu z włókna pierwotnego i węzła pierwotnego, które cofają się i stabilizują na poziomie ostatniej kości kręgosłupa, włókno i węzeł zachowują swoje właściwości. Jeśli uległyby one mutacji, to w tym samym czasie co embrion utworzyłby się dodatkowy guz terakoma - który wyglądałby jak zniekształcony (wadliwy) zarodek z niektórymi całkowicie wykształconymi organami (np. zębami, włosami, rękoma i stopami z paznokciami). Jeśli chirurg otworzyłby ten guz, mógłby w nim znaleźć wszystkie te organy (istnieją zdjęcia, których nie będziemy tutaj publikować). Dzięki temu wiadomo, że kość ogonowa zawiera naprawdę komórki macierzyste.

3/ Doświadczenia Hansa Spemanna

Naukowcy odkryli, że formowanie się komórek i budowa embrionu ma swój początek we włóknie pierwotnym i węźle pierwotnym. Przed powstaniem tych części nie rozpocznie się dalszy podział komórek. Hans Spemann, niemiecki uczony, jest jednym ze znanych naukowców, którzy tego dowiedli.

W rezultacie swych eksperymentów nad włóknem i węzłem pierwotnym odkrył on, że to właśnie one determinują formowanie się zarodka i nazwał je organizatorem pierwotnym (Primary Organizer).

Uczony niemiecki rozpoczął swoje eksperymenty na płazach-skrzekach, biorąc w tym celu organizatora pierwotnego i przeszczepiając go do drugiego zarodka, będącego w tym samym wieku, pod warstwę epiblast (embrion był w stadium trzeciego lub czwartego tygodnia rozwoju zarodka).

To spowodowało formowanie się drugiego zarodka w nowym środowisku z części przeszczepionej. Ta wszczepiona część wywarła wpływ na komórki otaczające nowego środowiska. Tym sposobem uformował się drugi zarodek w ciele pierwszego.

4/ Komórki kości ogonowej nie mogą ulec rozkładowi ani zostać uszkodzone.

W 1931 r. zmielił Spemann organizatora pierwotnego i przeszczepił go na nowo. Fakt ten nie miał jednak wpływu na wynik eksperymentu, drugi zarodek znów się ukształtował.

W 1933 r. powtórzył Spemann wraz z innymi badaczami to samo doświadczenie, lecz tym razem ugotował organizatora pierwotnego przed przeszczepieniem. Mimo tego drugi embrion się uformował. W ten sposób zostało udowodnione, że komórki te nie podlegają wpływom zewnętrznym.

W 1935 r. otrzymał Spemann nagrodę Nobla za odkrycie organizatora pierwotnego.

Podczas miesiąca Ramadan 1424/2003 wykonał Dr Othman Al Djilani i Sheik Majid Azzandani eksperyment na kości ogonowej w domu Sheik Majid Azzandani w Sanaa (Jemen).Jeden z dwóch kręgów z 5 kości ogonowych przypalano na kamieniu przez 10 minut przy użyciu płomienia gazowego do momentu, aż stały się czerwone a następnie czarne.

Potem umieszczono je w wysterylizowanych pojemnikach i oddano do najbardziej znanego laboratorium w Sanaa (Labor. El Awlaki). Dr Saleh al Olaki, profesor histologii i patologii na uniwersytecie w Sanaa dokonał badania szczątek i stwierdził, że komórki tkanek kości ogonowej nie uległy zmianom i przetrwały proces spalania. (Spaleniu uległy jedynie mięśnie, tkanki tłuszczowe i rdzeń kręgowy, podczas gdy komórki kości ogonowej zostały nienaruszone.)


Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny w 1935 r. została przyznana. Dr Spemannowi za jego odkrycie znaczenia organizatora pierwotnego w rozwoju zarodka.

Hans Spemann
Niemcy

Uniwersytet Freiburg w Breisgau
Ur. 1869, zm. 1941

Fig. 4: Nagroda Nobla jako uznanie dla prac badawczych Spemanna (źródła)- III - Cud

1. Przekaz (Hadżis) Proroka (niech pokój będzie z Nim), który mówi o kości ogonowej, relacjonuje jeden z cudów naukowych, ponieważ embriologia (nauka o zarodkach) stwierdza, że wszystkie części ciała i organy człowieka pochodzą od kości ogonowej, która jest znana jako organizator pierwotny. To właśnie „organizator pierwotny zmusza komórki do podziału a tkanki do różnicowania się w celu tworzenia pierwotnej struktury układu nerwowego.

Z tej części, z której kształtuje się człowiek jako embrion, będzie także na nowo kreowany na tamtym świecie.

2. Przeszczepienie zmielonego i ugotowanego organizatora pierwotnego nie miało wpływu na wynik eksperymentu. Za każdym razem kształtowała się druga forma zarodka. Nawet spalenie komórek nie wywarło wpływu na tkanki kości ogonowej, które zachowały swoją postać. Są to kolejne dowody potwierdzające przekazy (Hadżis) Proroka (niech pokój będzie z Nim), które mówią, że kość ogonowa człowieka nigdy całkowicie nie zginie.


Allah wie najlepiej (Wa Allahu alem)

Streszczenie:
Adel ben Mohamed Zaghdoud
Way to Allah.com

___________________________________________________

źródła:

1 Koran

2- International commission for the scientific miracles in Quran and Sunna. (1426-2005) [link widoczny dla zalogowanych]

3- Encyclopedia of miracles in Quran and Sunna [link widoczny dla zalogowanych]

4- [link widoczny dla zalogowanych]

5- [link widoczny dla zalogowanych]

6- [PDF] Ethel Browne, Hans Spemann, and the Discovery of the Organizer ...

7- Keith L.Moor. The Developing Human,
page 54 Human Embryology, 4th edition, page 69

8- SHO practice of surgery page 102-1 Sabiston-text book of surgery
16th edition page-2

9- Human embryology 4th edition page 196- 3

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Aynur dnia Czw 20:45, 19 Cze 2008, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Aynur
Gość


PostWysłany: Sob 19:00, 21 Cze 2008    Temat postu:

hilal napisał:
Zanim napiszę coś na ten temat,mam dla was niespodziankę,nie wiem czy to już było ale wkleję.

Ten link który zaraz wkleję ,po raz kolejny pokazuję jak wielki był/jest nasz prorok.
Kiedy nasz prorok ogłaszał Islam,wysłał swoich ludzi do różnych miejsc na półwysep .miedzy innymi do Jemenu a kiedy plemię w Jemeni przyjęli Islam to kazał budować meczet w Sanaa.Proszę zobaczysz z jaką precyzją i dokładnością i jakim kątem kazał to budować,i to dopiero na google dał sie tego zauważyć,miłego oglądania.

[link widoczny dla zalogowanych]

I niech mi ktoś powie że nasz prorok nie jest prawdziwym prorokiem
Powrót do góry
hilal
Zawodowiec
ZawodowiecDołączył: 04 Sty 2007
Posty: 271
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 16 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 19:30, 21 Cze 2008    Temat postu:

I jeszcze jeden dowód naukowy ale tym razem z ust naszego proroka AS , powiedział:

Jeżeli mucha wpadła do naczynia z wodą to trzeba ja zanurzyć a potem wyrzucić żeby

skrzydła się zamoczyły w wodzie bo w jednym skrzydle jest choroba a w drugim jest lekarstwo.
Oczywiście dla niektórych to było dziwne, ale proszę mamy kolejny dowód na to że dopiero teraz nauka doszła do tego co było wiadomo 1400lat temu u naszemu prorokowi AS


[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

I tu jeszcze jeden dowód na to że ślina muchy zawiera lekarstwo.

[link widoczny dla zalogowanych]

I jeszcze to,chyba przestaniecie mnie lubić za te linki

[link widoczny dla zalogowanych]

Chyba już nie będziecie mówili że muchy są obrzydliwe!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islam W Praktyce Strona Główna -> Prorok nasz Mohammed SallAlllahu alejhi ła as-salaam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin